O mnie

O mnie

Cześć!

Nazywam się Izabela i, miejmy to już za sobą, wielokrotnie spadłam z konia. Nie, nie jest to powód do dumy czy przechwałek, a element pasji której początki sięgają 1999 roku. Jednocześnie jest to nawiązanie do tego o czym napisałam na stronie O blogu.

 

TL;DR

Jeżdzę konno od 20 lat, lubię zwierzęta i nie lubię arbuza. Pracuję jako programistka i Scrum Master – związana z IT jestem od 2016 roku.

A bloga prowadzę, bo lubię pisać o różnych rzeczach 🙂

 

Pasja

Wszystko zaczęło się już w 1999 roku, kiedy moi rodzice pozwolili mi wsiąść na konika polskiego imieniem Tatar. I tak to trwa już około 20 lat, choć z różnymi etapami po drodze – z momentami rozwoju, jak i „kryzysu” jeździeckiego. Z momentami radości, adrenaliny czy strachu.

Bardzo możliwe, że dla samej siebie spiszę tutaj jakieś posty pamiątkowe, z tych 20 lat. Jestem dość sentymentalna i wspomnienia to ważna część „mnie”.

[VI 2016] Z Darganą, świeżo upieczonym „westowym koniem”.

Zawodowo

Całe swoje dzieciństwo chciałam być lekarzem weterynarii, specjalizującym się w zwierzętach egzotycznych. Jednak życie potoczyło się zupełnie inaczej i co robię? Jestem programistką i Scrum Masterem –

Od 2012 roku zaczęłam programować i tak wyszło, że od 2016 roku jestem zawodowo związana z branżą IT. Konkretnie zajmuję się webówką i tutaj część z Was może mieć takie „Eee.. to czemu blog jest na WP, a nie kodziła sama?„. Odpowiedź jest dość prosta – blog ma być oderwaniem od tego czym zajmuję się zawodowo. Wystarczy, że programuję w pracy, jak i w czasie wolnym dla frajdy 😉 Natomiast trzeba zachować jakiś umiar i równowagę.

Ciekawostki

Hm.. zastanawiałam się jak nazwać tą sekcję. „Zainteresowania”, „Ciekawostki”, „A gdybyście jeszcze nie mieli dość”?

Niemal każdy z nas obok pasji, ma też mniejsze lub większe zainteresowania i inicjatywy jakich się podejmuje. Dlatego ta sekcja to „ciekawostki”.

  • Little Monsters Hamstery – jeśli ta nazwa Wam coś mówi (najpewniej nie, wiec spokojnie) to… witam ponownie 🙂 Prowadziłam zarejestrowaną w CKK hodowlę chomika syryjskiego pod tym przydomkiem. Obecnie zawieszona, ale kiedyś wrócę. BTW zapraszam do Podrik Hamstery – świetna hodowla chomików syryjskich, ogromna wiedza i profesjonalizm 🙂
  • Zwierzęta – pierwsza książka jaką przeczytałam od deski do deski to… „Wielka encyklopedia zwierząt”. Do dzisiaj moje życie jest bardzo mocno związane ze zwierzętami, a o tym więcej możecie znaleźć na stronie O Stadzie (+ wyżej wspomniane LMH). Wśród znajomych uchodzę za osobę, która sporo wie na temat różnych zwierząt – jak nie ma tematu „przy obiedzie w pracy” to zawsze służę jakimiś ciekawostkami zoologicznymi.
  • Rękodzieło – bardzo lubię odrywać się „od kompa” i coś tworzyć (w zależności od nastroju – od szydełka do akwareli). Nie jestem nie wiadomo jakim talentem, ale jest to ważna część mojego życia.

Czego nie lubię?

Każdy z nas ma coś, czego nie lubi. Często jest to jeden z czynników „spornych” wśród znajomych – a w pewien sposób będziemy sobie „znajomymi”. Tak już blogi działają 🙂

  • Arbuza. Tak, wiele osób się dziwi, ale nie przepadam za tym różowym ogórkiem po prostu 🙂
  • Stereotypów. Oczywiście nie da się od nich tak w 100% uciec, ale staram się nie podchodzić „stereotypowo” do ludzi, sytuacji czy ogólnie życia. 
  • Brak rozwoju. Z natury uwielbiam się rozwijać, w różnych kierunkach – ciężko mi zrozumieć, kiedy ktoś/coś się nie rozwija i świadomie rezygnuje z potencjału czasu jaki ma.