Filmoteka #7: Tiago Alves i Eoxido – Working Equitation Speed Test

Filmoteka #7: Tiago Alves i Eoxido – Working Equitation Speed Test

Working Equitation

Niewykluczone, że przeglądasz ten wpis wiedząc czym jest Working Equitation – i ciekawość by kliknąć w link poniżej będzie ogromna. Jednak jeśli jesteś tutaj i nie do końca wiesz o co chodzi z tym całym „workingiem” to zapraszam do mojego wpisu o tej dyscyplinie jeździeckiej.

Tiago Alves & Eoxido

Tiago Alves to ostatnio jeden z zawodników jakim się – z pomocą youtube’a i ogólnie Internetu – przyglądam. Dynamika jego przejazdów w Speed Test bardzo mi się podoba, bo bardzo jasno pokazuje na czym to polega. I na czym jeźdźcowi powinno zależeć kiedy mówimy o szkoleniu konia do WE.

Co mam na myśli? Moją szczególną uwagę w Speed Test przykuwa nie tyle prędkość, co elastyczność tych koni i płynne zmiany tempa. Mój podziw budzą często nie tyle ciasno upakowane lotne czy szybkość robienia bramki. Prawdziwą perełką, która w Speed Test ma znaczenie jest płynność dodań i skróceń w galopie. Elastyczność, impuls i swoboda w parze koń-jeździec.

Nie mogłabym też nie napisać nic o Eoxido (rocznik 2009). Tego siwka należy kojarzyć z dwoma ikonami Working Equitation. Czy Pedro Torres i Oxidado brzmi znajomo? Eoxido to syn Oxidado, a jego hodowcą jest właśnie Pedro Torres.

Czy Tiago Alves i Eoxido staną się nowymi ikonami Working Equitation? Tego nie wiem, ale stanowczo warto tą parę co jakiś czas wyszukać i sprawdzić „co u nich”. Zresztą, zobacz co pokazali rok temu!

[Film 1] Tiago Alves i Eoxido podczas Speed Test. Niestety sidepass w galopie jest zasłonięty przez rąbek parasola.

Miałam po tym filmiku niedosyt, bo sidepass w galopie był w bardzo niefortunnym miejscu – znalazłam więc inny przejazd tej pary. Z sidepassem w galopie w obie strony i przyznaj, robi to wrażenie, prawda?

[Film 2] Tiago Alves i Eoxido – w okolicy 30 sekundy zaczyna się najazd na dwa drągi, które należy pokonać „bokiem”. Po westernowemu ten ruch nazywamy sidepassem, a po klasycznemu to chód boczny nad dragiem/ustępowanie nad dragiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *